BAHÇIVAN ÇİZMESİ SONU OLDU!

BAHÇIVAN ÇİZMESİ CİNAYETİ SANIĞINA ÖMÜR BOYU HAPİS

Adana’da ‘Bahçıvan çizmeni dostuma verdim’ diyen 25 yıllık eşini kıskançlık yüzünden tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan şahıs, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Ova Mahallesi’ndeki evlerinde 8 Eylül 2010′da eşi Rubaşa Demir’i (43) tabancayla başından vurarak öldürdükten sonra suç aleti tabancayla karakola gidip önce eşinin intihar ettiğini söyleyen, ardından eşini öldürdüğünü itiraf edip tutuklanan Ekrem Demir (52), yargılandığı Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Mahkeme başkanı, Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden sanığın akli dengesinin yerinde olduğu yönünde gelen raporu okudu. Daha sonra katilzanlısı kocaya son savunması soruldu.

‘Yakın akrabayı öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Demir, savunmasında eşini kazayla öldürdüğünü tekrarladı. Eşiyle arasında geçimsizlik olduğunu ifade eden Demir, “5 çocuğumuz var. Baban gelsin bizi barıştırsın dedim. Ne barışması ben evlendim dedi. Kaybolan eşyalardan söz açılınca, bahçıvan çizmemi de dostuna verdiğini söyledi. Bu sözler üzerine korkutmak ve yeni evlendiğini söylediği kişinin ismini öğrenmek için tabancamı kendisine doğrulttum. Bu sırada eşim koluma sert şekildevurunca tabanca ateş aldı ve başından vuruldu. Koluma çömelerek vurduğu için kurşun başına isabet etti” dedi. Son sözünde ise Demir, “Ortada suç var. Devlete ve Allah’a kalmış bir mesele. Devlet ne derse o olur” diye konuştu.

Daha önceki duruşmalarda 5 çocuğunun annelerini öldürdüğü için şikayetçi olup cezalandırılmasını istediği sanık, mahkeme heyeti tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Verilen cezada indirim uygulanmadı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Şubat 2012, 16:39 tarihinde Manşet, Son Dakika, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 241 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANATOLIA WEB
Yazarlarımız
CANLI YAYIN

Yorumlar
Popüler Haberler


Anket
Koza TV'de en çok hangi programları izliyorsunuz?
Müzik Programları
Kültür-Sanat
Haber
Tartışma-Açıkoturum
Dizi-Film
Spor
ADANA
Gazetelerin tümü için Tıklayın.