MEHMET DEDE’NİN ATV TUTKUSU

ADANA’NIN ALADAĞ İLÇESİNE BAĞLI KICAK KÖYÜNDE YAŞAYAN MEHMET AKÇAY:

“ARTIK EŞEK YERİNE HEYBEMİ ATV’YE ATIP HER YERE GİDİYORUM”

Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Kıcak Köyü’nde oturan 75 yaşında Mehmet Akçay’ın ATV tutkusu görenleri hayrete düşürüyor.

Genellikle turistik yerlerde kullanılan ATV’nin Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Kıcak Köyü’nde 75 yaşındaki Mehmet Akçay tarafından da kullanılıyor olması görenlerin dikkatini çekiyor. Doğuştan bir bacağı sakat olan Akçay, köyde her yere ATV ile gidiyor. 5 yıldır ATV kullanan Akçay, daha önce eşeğe bindiği için ondan kalan alışkanlık olan heybesini de ATV’nin üzerine attığı görülüyor.

Akçay, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte sürekli eşeğe binmekten ve koltuk değneğiyle güçlüklü yürümekten kurtulduğunu belirterek, “ATV olmadan önce heryere eşeğimle gidiyordum. Ancak bir gün televizyonda Antalya’da ATV’ye binen kadınlar gördüm. Çocuklarıma ben bu aracı alırsam eve kapanmaktan kurtulurum dedim. Çocuklar hemen gittiler Adana’dan sipariş edip İstanbul’dan ATV’yi aldılar” dedi.

ATV’nin gelmesiyle birlikte köyün içindeki eşekle yolculuğunun son bulduğunu ifade ederek, “Artık her yere rahatlıkla gidip geliyorum. Koltuk değneklerimden ve eşekten kurtuldum. Ama eşeğimin üzerinde bulunan heybemi ATV’nin üzerine atıyorum. Çünkü onun içine malzeme koyuyorum. Artık rahat rahat camiye namaza gidebiliyorum” diye konuştu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05 Nisan 2012, 13:58 tarihinde Genel, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 315 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANATOLIA WEB
Yazarlarımız
CANLI YAYIN

Yorumlar
Popüler Haberler


Anket
Koza TV'de en çok hangi programları izliyorsunuz?
Müzik Programları
Kültür-Sanat
Haber
Tartışma-Açıkoturum
Dizi-Film
Spor
ADANA
Gazetelerin tümü için Tıklayın.